Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Aktualności 2013/2014

 

Konferencja dla młodzieży „Sukces zawodowy w moich rękach”
Dnia 23 października 2014 roku odbyła się konferencja dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat „Sukces zawodowy w moich rękach”.

 

Szkolenie dla nauczycieli
W dniu 23 września 2014 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzyżu Wlkp. odbyło się spotkanie nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z rejonu działania Poradni z Panią Elżbietą Czyżewską - pedagogiem Gimnazjum w Starym Kurowie. Nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze skuteczną metodą radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów, zaprezentowaną  jako „dobrą praktyką”. W spotkaniu pt.: „Metoda szkolnej interwencji w praktyce” uczestniczyły 24 osoby. Po szkoleniu wielu nauczycieli entuzjastycznie sięgnęło po literaturę wskazaną przez Panią Elżbietę, której bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami.


Wyniki konkursów przeprowadzonych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Krzyżu Wlkp. w ramach realizacji ,,Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim”

Wspieramy rodziców
W roku szkolnym 2013/2014 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp. podjęła współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje.


Rozwijamy kreatywność
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krzyżu Wlkp., wspomagając rozwój zdolności i twórczości dzieci i młodzieży od wielu lat podejmuje szereg różnorodnych form pracy. Oferta Poradni w tym obszarze kierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Regulamin konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: „SCHIZOFRENIA – otwórzmy drzwi !”
Cele konkursu: uświadomienie młodzieży wagi zdrowia psychicznego, pogłębienie zrozumienia i poprawa postaw względem osób z zaburzeniami psychicznymi.


Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji z zakresu Integracji Sensorycznej
Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej zaprasza na Ogólnopolski Tydzień Bezpłatnych Konsultacji  z zakresu Integracji Sensorycznej.


Zajęcia socjoterapeutyczne
W roku szkolnym 2013/2014 ofertę grupowych form pomocy dla dzieci i młodzieży w Poradni wzbogaciły zajęcia socjoterapeutyczne, które prowadzone były cyklicznie w ramach dwóch grup: uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej.


Program Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na 2014 rok
Poradnia realizuje zadania wpisane w "Program Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na 2014 rok”


Współpraca Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzyżu Wlkp. z MGOPS w Krzyżu Wlkp.
W bieżącym roku szkolnym Poradnia w sposób szczególny współpracuje z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krzyżu Wlkp., zgodnie z zaplanowanym wcześniej własnym przedsięwzięciem o nazwie „Wspomaganie rodzin w realizacji zadań wychowawczych”.


Masaż Shantala
W ramach współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzyżu Wlkp. ze Szkołą Rodzenia w Krzyżu Wlkp., 6 grudnia 2013 r. odbyły się bezpłatne warsztaty pt: „Masaż Shantala” przeznaczone dla uczestniczek tejże Szkoły.


XV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny „Zabawy i ćwiczenia słuchowe”
W dniach od 1.10.2013 r. do 20.12.2013 r. trwał XV Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny pt. „Zabawy i ćwiczenia słuchowe”.


MAMOTEKA: miejsce spotkań rodziców i dzieci
Masz pytania dotyczące wychowania Twojego maluszka? Chcesz spotkać innych rodziców? Szukasz towarzyszy zabaw dla swoich dzieci?


Koalicja na rzecz Profilaktyki Krzywdzenia Małych Dzieci